Testy diagnostyczne

Humor z zeszytów

Kontakt

Laureat konkursu wiedzy o Unii Europejskiej.


W roku szkolnym 2007/2008 Biuro Poselskie Posła do Parlamentu Europejskiego dr Zbigniewa Kuźmiuka w Radomiu ogłosiło po raz kolejny konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych regionu z wiedzy o Unii Europejskiej. Była to już V edycja tego konkursu.

Konkurs polegał na napisaniu pracy dotyczącej problematyki Unii Europejskiej. Temat i sposób jego prezentacji wybierał sam uczestnik. Główną nagrodą dla laureata był wyjazd do Belgii na koszt organizatora konkursu.

Celem konkursu było:

  • Poszerzanie wiedzy młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych na temat Unii Europejskiej;

  • Przybliżenie instytucji europejskich i zadań przez nie realizowanych;

  • Włączanie młodzieży w kształtowanie ogólnoeuropejskich wartości.

Do konkursu przystąpiło kilkoro uczniów ze szkoły. Uczennica klasy III TB pisząca pracę pod moją opieką została laureatką konkursu. Jej praca na temat miejsca i roli województwa mazowieckiego jako regionu Unii Europejskiej została uznana za jedną z najciekawszych przez jury konkursu.

W nagrodę w dniach 23 – 27 maja 2008 roku pojechała na wycieczkę do Belgii. W ciągu tych kilku dni zwiedziła Leuven, nadmorską Ostendę, Brugię zwaną "Flamandzką Wenecją", Gandawę oraz Brukselę. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie siedziby Parlamentu Europejskiego, wysłuchanie prelekcji na temat historii i funkcjonowania Unii Europejskiej oraz jej instytucji.

 

Praca przyniosła mi dużo satysfakcji. Uczniowie mojej szkoły często nie wierzą w swoje możliwości. Jest to spowodowane bierną postawą wobec życia wyniesioną z domu rodzinnego. Ja dopingowałam i motywowałam uczniów do pracy, pilnowałam postępu w realizacji zadań.

Bycie laureatem konkursu jest dla uczennicy ogromnym sukcesem. Udowodniła sobie i kolegom, że własną pracą można osiągnąć bardzo dużo. Dla niej był to pierwszy wyjazd w życiu poza granice kraju. Dla kolegów stała się wzorem do naśladowania, że trzeba mieć upór i determinację w realizowaniu celów.

W szkole duża grupa młodzieży pochodzi z rodzin niezamożnych. Wykształcenie daje im szanse na realizację swoich planów. Sukces uczennicy jest także sukcesem szkoły.

 Sukces maturzystki z Radomia w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie

Dodano: 16 maja 2013, 8:00 

 http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130516/POWIAT0206/130519302

Kamila Molik, uczennica Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu otrzymała wyróżnienie II stopnia na szczeblu krajowym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie i Kulturze ,,Kalejdoskop”.

Konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie polegał na udzieleniu odpowiedzi na 30 pytań zamkniętych i zadania opisowego z wiedzy o społeczeństwie, kulturze i życiu publicznym Polski współczesnej oraz jej znaczeniu w Europie.

Kamila jest tegoroczną maturzystką, o wyróżnieniu dowiedziała się, gdy wyszła z sali egzaminacyjnej, gdzie pisała maturę rozszerzoną z wiedzy o społeczeństwie .Wyróżnienie bardzo ją ucieszyło, a dyplom i nagrodę odebrała z rąk dyrektor szkoły, Ewy Osińskiej.

Sukces ten był możliwy nie tylko dlatego, że Kamila jest bardzo zdolną uczennicą – ukończyła szkołę z wyróżnieniem, ale też był poparty dodatkową pracą. Do konkursu Kamila z grupą uczennic przygotowywała się wiele tygodni pod opieką szkolnych nauczycielek: Moniki Rybskiej i Jolanty Majsiak.